Miedź (Cu) jest pierwiastkiem chemicznym o niezwykle szerokim zastosowaniem w różnorakich gałęziach przemysłu. Oczyszczona i wytopiona miedź jest metalem o doskonałym przewodnictwie cieplnym oraz elektrycznym, a także wysokiej plastyczności. W przypadku kontaktu miedzi z innym metalem bardzo szybko dochodzi do tzw. korozji galwanicznej, czyli samoczynnego łączenia się metali.

Miedź znana jest człowiekowi już od starożytności i do dziś posiada szerokie zastosowanie w różnego rodzaju obszarach działalności człowieka. Obecnie miedź stosuje się głównie do produkcji kabli oraz jako element pokryć dachowych i instalacji wodnych. Miedź jest chętnie stosowana w urządzeniach elektrycznych we wspomnianych już przewodach, jak i w radiatorach służących do odprowadzania ciepła.

Miedź posiada również właściwości antybakteryjne – z tego względu wykorzystuje się ją do produkcji klamek w drzwiach, co pozwala wyraźnie zmniejszyć liczbę bakterii przenoszonych tą drogą.

Charakterystyka miedzi sprawia, że metal ten łatwo poddaje się recyklingowi. Wszystkich zainteresowanych zbyciem miedzi zapraszamy do naszego skupu!

Szybki kontakt

ul. Legionów 81
43-300 Bielsko-Biała

736 652 115


SkyFire

E_WARNING: Wystąpił błąd oprogramowania.
Informacja została przesłana do administratora.